Jak upravit obočí a řasy – kompletní průvodce a možnosti

Jak upravit obočí

Obsah článku

Pokud se pohybujete na jakékoliv sociální síti, určitě Vám neutekl trend upravování řas a obočí do specifického vzhledu. Možná Vás taková změna i láká, ale nedivila bych se, kdybyste měla trochu chaos v tom, jaké vůbec máte možnosti. Projdeme si všechny možné dostupné varianty jak upravit obočí i řasy.

Úprava řas

S řasami je to celkem snadné, buď je můžete obarvit, prodloužit nebo natočit a vyživit.

Barvení řas

Barvení řas spočívá v nanesení barvy (často se klientky uchylují k černé, ale možnost je i hnědá nebo šedá barva) na celou plochu řas. Barva se nechá působit několik minut (doba vždy závisí na pokynech na obale používané značky) a jakmile se sundá, máme efekt obarvených řas. V dnešní době už je celkem běžné, že barvy neobsahují peroxid a často mají za úkol řasy také vyživit a zbytečně je nezatěžovat.

Barvení řas se dá provést i doma, ale doporučuji skočit si do salónu ke kosmetičce, která je zkušená, má vybavení a procedura ji nezabere více než 20 minut.

Působení barvy je individuální, ale v průměru se barva z řas vymyje cca za měsíc a cena procedury se pohybuje mezi 100-300,-.

Pokud se rozhodnete barvit řasy doma, potřebujete toho více – barvu, aktivátor, odmašťovač (musí se použít, aby se barva na řasách opravdu uchytila) a doporučuji koupit také odstraňovač barvy. Často se stává, že se barva dostane na víčko, ze kterého jde jednoduše sundat pomocí odstraňovače.

Chci na barvení řas!

Lash lifting & botox

Řasy se dají natočit kleštičkami na řasy, ty však zůstanou natočené pouze pár hodit, a proto je nutné kleštičky používat každý den, pokud chceme maximální efekt.

Procedura, která Vám ušetří každodenní natáčení řas se jmenuje lash lifting. Ne každá kosmetička umí lash lifting, potřebujete proto vybrat salón, který se lash liftingu věnuje.

Lash lifting spočívá v tom, že se na řasy nanesou produkty, které řasy ukotví směrem vzhůru a díky působení silnějších aktivátorů řasy zůstanou natočené několik týdnů. Poté je nutné lash lifting znovu opakovat.

Botox potom neslouží jako TEN botox, ale pouze jako výživa na řasy. Ta se dá koupit i na doma buď ve formě séra nebo olejíčku a slouží jako podpora růstu řas – většinou produkty obsahují ricinový olej, který je proslulý jako zázrak na růst řas.

Lash lifting by neměl určitě klientce uškodit, naopak, řasy by měly vypadat zdravé a silné, ale samozřejmě ne vždy je posvícení a bohužel mohou řasy skončit i zlomené. Šikovné řasařce by se ale něco takového nemělo stát. Je však nutné s rizikem počítat.

Procedura se pohybuje v rozmezí 400-900 korun, v závislosti na salónu a trvá do 40 minut.  Při lash liftingu kosmetička barví řasy.

Chci na lash lifting!

Prodlužování řas

V dnešní době je velkým trendem prodlužování řas a metod je hodně. Buď můžeme zvolit metodu “řasa na řasu” nebo efekt 2D, 3D, dokonce existují i řasy 6D. Klientka si může vybrat jestli chce přirozený efekt nebo např. kočičí, případně se dají zvolit i barevné varianty. Kamínek Swarovski? Není problém!

I přesto, že se dá najít mnoho typů umělých řas, princip aplikace zůstává stejný. Umělá řasa se nalepí lepidlem na Vaši přirozenou řasu (až u kořínku). Jedná se o precizní práci pro velmi šikovné detailisty, protože lidské oko může mít klidně až 300 řas. Na trh ale přišla nová technologie zapracovávání řas pomocí UV lampy, která je v dnešní době velmi populární a nahrazuje tak klasické použití lepidla.

Je důležité mít na paměti, že o řasy je nutné se starat speciálními produkty a chodit pravidelně na doplnění, protože řasy dost padají. Návštěvu salónu tak budete muset opakovat v průměru jednou za 3 týdny.

Aplikace prvního setu řas se pohybuje od 1000,- korun výše a trvá klidně i přes dvě hodiny. Za doplnění platíte dle salónu, průměr se určit nedá, počítejte tak 700,- výše.

Chci si nechat prodloužit řasy!

Úprava obočí

Co se týče úprav obočí, možností máte o dost více. Můžete využít buď krátkodobé barvení obočí, ale také dlouhotrvající permanentní make-up nebo microblading. Pojďme si rozebrat, co všechno se dá s obočím udělat.

Jak zvolit správný tvar obočí aneb mapping

Jako první Vás nejspíš napadne, že vůbec nevíte, jak si takové obočí vůbec vytvarovat. K tomu Vám poslouží tzv. mapping.

Jedná se o proces, při kterém se na obličeji načrtnou přesné body, podle kterých víme, kde má obočí začínat a končit a jak má být vysoké, aby fungovalo symetricky s našim obličejem. Body jsou závislé na šířce našeho nosu jak u kořene, tak u špičky. Není to forma náhodného výběru, existuje na to detailní postup.

S tímto procesem se běžně setkáte při microbladingu i pudrovém obočí, protože procedury jsou precizní a potřebují mít vzor, podle kterého se držet. Dělání permanentního make-upu od oka je recept na katastrofu.

Nicméně u klasického barvení obočí se k mappingu přistupovat nemusí, pokud si klientka vysloveně nepřeje, aby tomu bylo jinak.

A teď již k samotným možnostem úpravy obočí.

Možnosti úpravy obočí

Možností máte několik:

 1. Pinzeta a zastřihávání chloupků

  Úprava pinzetou je nejsnazší způsob, jak si obočí vytvarovat. Pro někoho citlivého může být i pinzeta trochu bolestivá, ale zrovna u lidí s nižším prahem bolesti bych se k ní rozhodně uchýlila spíše než k vosku.

  Zastřiháváním chloupků potom můžeme jen ovlivňovat délku jednotlivého chloupku podle Vašich představ.

 2. Threading

  Threading je úprava obočí pomocí nití. Kosmetička vezme do obou rukou 2 nitě, překříží je a poté začne rukama pochybovat současně nahoru a dolů a zleva doprava. Tím se docílí toho, že tam, kde se nitě kříží, vzniká doslova sekačka na chloupky.

  Nitěmi se může klidně vytvarovat obočí celé, ale většinou se používá pouze na opravdu malé, téměř neviditelné chloupky pro dokreslení efektu obočí a často bývá součástí úpravy obočí.

 3. Vosk

  Vosk můžeme použít buď tekutý, ke kterému nepotřebujeme depilační pásky a nebo klasický, který je depilačními páskami sundaván.

  Doporučuje se před epilací napudrovat obočí, aby to proces nebyl pro klientku tolik bolestivý. Práh bolesti má každý jiný, a proto může epilace někomu připadat absolutně bezbolestné, zatímco jinému naopak. Díky epilací obočí se dosáhne opravdu čisté linky mezitím, kde končí obočí a začíná oční víčko.

Dokreslování pomocí make-upu

Na tento bod nepotřebujete chodit do žádného salónu, jen musíte mít v ruce ty správné produkty a pár fíglů.

Ideální je buď použít tužku na obočí nebo stín – cokoliv Vám bude vyhovovat a poté zafixovat gelem. Často je gel i barvený a tak Vám pomůže ještě více zvýraznit obočí. Hodí se Vám také kartáček na obočí, kterým obočí vyčešete tak, jak se Vám líbí.

Samozřejmě jakmile si večer budete sundavat make-up, namalované obočí půjde dolů také, jde tedy o každodenní proces.

Barvení obočí

Stejně jako máte možnost si obarvit řasy, úplně stejným způsobem se dá nabarvit i obočí, a to buď v salónu nebo doma. Stejně jako s řasami ale spíše doporučuji skočit do salónu.

Pokud se rozhodnete barvit řasy doma, je dobré hlídat si čas, protože určitě nemůžete nechat působit barvu na obočí stejně dlouho, jako na řasy.

Efekt nabarveného obočí trvá okolo měsíce až šesti týdnů.

Chci si nechat nabarvit obočí!

Laminace obočí

Velice populární procedura, která jde často ruku v ruce s lash liftingem.

Podobné aktivátory, jako se nanáší na řasy, se nanáší i na obočí. Díky jejich působení chloupky na obočí úplně povolí a kosmetička je může načesat do odpovídající polohy – často jsou chloupky vyčesané směrem nahoru. Po vyčesání se chloupky zafixují dalším produktem a zůstanou “nalaminované” až 6 týdnů.

Po laminaci je důležité alespoň 24 hodin obočí nenamáčet vodou, ale poté voda chloupkům nevadí. Pořád budou celkem pružné a za pomoci kartáčku je budete moci vyčesat.

Je bežné, že při laminace se obočí i nabarví a upraví.

Chci termín na laminaci obočí!

Permanentní make-up (pudrové/ombré obočí)

Posouváme se k dlouhotrvající úpravě obočí. Procedura, při kterém je upravováno obočí v rámci permanentního make-upu, se jmenuje pudrové obočí, ale najdete ji také pod názvem ombré obočí.

Jedná se moderní techniku stínování obočí a při aplikaci se používá tetovací strojek, ale na rozdíl od klasického tetování pudrové obočí vydrží mezi 2-3 lety, není tedy doživotní.

Nemůže ji provádět každý – permanentní make-up najdete pouze v salónech u specialistů, kteří si prošli výcvikem permanentního make-upu a mají profesní zkoušku na porušování integrity kůže.

Díky tetovacímu strojku kosmetička zavádí do obočí velké množství mikroteček, které vyplňují prostor mezi chloupky. Jelikož se jedná o proceduru, při které je narušená integrita kůže (i když velmi jemně), klientka musí vzít v potaz dobu rekonvalescence. Obočí se hojí klidně až měsíc a při hojení je důležité respektovat několik pravidel, jako nechodit do sauny apod.

Po zahojení následuje ještě korekce, takže Vás čekají cca 2 návštěvy salónu, přitom první je v řádu několika hodin.

Permanentní make-up je obecně dražší záležitost, je proto třeba počítat s investicí několika tisíc korun.

Chci termín na pudrové obočí!

Microblading (vláskování)

Microblading si často lidi pletou s formou permanentního make-upu. Není tomu tak, microblading má jiný způsob aplikace nového obočí a i ve výdrži se zcela liší.

Microblading spočívá v tom, že se manuálně nanáší pigment při vytváření jednotlivých chloupků. Zatímco při permanentním make-upu kosmetička tečkuje obočí, při microbladingu se chloupky dokreslují. Rekonvalescence u microbladingu probíhá kratší dobu a není třeba chodit na korekce.

Stejně jako permanentní make-up nemůže microblanding provádět každý. Je třeba mít odpovídající vzdělání a praxi.

Pokud máte mastnou pleť, microblading Vám nemusí vyhovovat. Pigment se může vstřebat o dost rychleji a procedura pro Vás bude mít krátkodobější efekt.

Procedura má výdrž v průměru 1-2 roky a také stojí v řádu několika tisíc korun.

Rozdíl mezi permanentním makeupem a microblandingem

Rozdíl je primárně ve vzhledu. Zatímco u pudrového obočí dochází spíše k efektu stínu, microblading zvýrazní jednotlivé chloupky, tím také může působit přirozenějším dojmem.

Výdrž je u permanentního make-upu v průměru o rok delší, rekonvalescence ale probíhá déle. Při obou procedurách ale o obočí v době rekonvalescence musíte pečovat. Co se týče bolesti, microblading je často považován za bolestivější proceduru kvůli jednotlivému dokreslování chloupků, ale každý má práh bolesti nastavený jinak.

Obecně microblading není vhodný pro lidi s mastnou pletí, protože efekt microbladingu může mít kratší efekt.

Cenově jsou obě procedury v řádech několika tisíc korun.

Microblading - zdroj AVA salon, Katie Dang
Microblading – zdroj AVA salon, Katie Dang
Powder brows - zdroj AVA salon, Katie Dang
Powder brows – zdroj AVA salon, Katie Dang

Obočí a řasy z druhé strany – máte zájem o proceduru nebo o kurz?

Na procedury prodlužování řas, lash lifting a nebo permanentní make-up moc doporučuji moji kurzistku Kristýnku, která je zejména na prodlužování řas odborník. Rezervace můžete provádět u ní přes stránky na Facebooku nebo Instagramu.

U nás v salónu má dokonce i jednodenní kurzy na prodlužování řas, lash lifting a laminaci obočí, svoje místo si můžete zarezervovat zde.

Laminaci obočí (včetně barvení a úpravy obočí) u nás ve studiu nabízí také Lenka Krejčová.

Shrnutí

Pokud sledujete trendy na sociálních sítích, nemohly Vám uniknout různé metody jak upravit obočí a řasy. Ať už se rozhodnete pro barvení, prodlužování, nebo lash lifting, možnosti jsou skutečně široké. Barvení řas je oblíbené pro svůj efekt a jednoduchost, zatímco lash lifting poskytuje trvalejší natočení. Prodlužování řas nabízí různé styly, od přirozených po dramatické, a vyžaduje pravidelnou údržbu. Co se týče obočí, máte na výběr mezi dočasnými úpravami jako barvení a tvarování pomocí pinzety nebo vosku, a trvalejšími metodami jako microblading a permanentní make-up.

Q&A

Jak upravit obočí, aby bylo hezké?

Můžete si pomocí mappingu nastínit ideální tvar Vašeho obočí a poté ho dokreslit make-upem, případně ho můžete obarvit. Pokud chcete trvalejší metodu, můžete zvolit buď permanentní make-up nebo microblading.

Co na růst obočí a řas?

Důležité je mít vyváženou stravu a zdravý životní styl, který se vždy promítne do naší pleti, vlasů a nehtů. Můžete si koupit séra na domácí použí. Z aktivních látek si můžete pomoci ricinovým olejem.

Jak dlouho trvá růst obočí a řas?

Proces růstu trvá okolo 6 týdnů. Je přirozené, že řasy i obočí padají.

Sdílet